SUNSHINE

22. prosince 2008 v 21:43 | ......................................... |  >>Concerts<<
Jeden nečekaný a neovlivnitelný "error" se snažil pokazit celý večer, ale marně. :P Když se lidi chtějí bavit, dokáží to a za jakýchkoli podmínek. :)


2112 Magic sweaty xmas

Myspace umožňuje spoustu zajímavých věcí, které bez svého MS profilu je téměř nemožné zažít. Tahle "vánoční besídka" byla tak trochu pro špiony. Zaregistrovat se, poslat několik mailů, které byly potřeba k zařazení do guest listu, objednání speciálního vánočního Sunshine trička, nekonečné čekání na další maily a zprávy o dalších informacích.. Místo a čas koncertu byl znám teprve 24 hodin před tím osudovým dnem. :D Je zábava, takhle si hrát. :D A ještě lepší je fakt, že jsme patřily mezi 100 lidí, kterým se podařilo vyhrát.
Už představa Sunshine, skupiny, která bežně hraje na festivalech před tisíci lidmi v tak malém klubu, jako je Chapeau Rouge je dost zábavná, ale zážitky, jež jsem si odnesla domů jsou ještě mnohem, mnohem, mnohem lepší. :) Už jen to místo nasvědčovalo tomu, že to bude něco jedinečného a taky že bylo.
Po zaplacení a vyzvednutí triček jsme čekaly a objevovaly známe tváře z minulých koncertů. Hrála hudba, bylo ještě světlo, lidi popíjeli, povídali si.. Pak se zhaslo, vypla se hudba. Vše vypadalo jako začátek koncertu, ale překvapivě se vůbec nic nedělo.
Asi po půl desáté se na podiu objevili členové Sunshine se zprávou, že vypadl proud, že doufají, že to bude zase dobré. Tak jsme věrně, jako psi počkali. Po celém klubu byla tma, jen únikové východy svítily, občas někde stála zapálená svíčka. Dole v underground live (pozn.:část klubu, která je 2 patra pod zemí), kvůli výpadu nešla klimatizace, takže byl přísný zákaz kouření. Podruhé Sunshine oznamovali, že proud nefunguje v půlce Prahy, ale snad za půl hodiny to má být O.K., jestli nebude, tak si prý zazpíváme se španělkou Vánoční koledy a s omluvou zase odešli pryč. Čekání jsme si zkracovaly povídáním a protože jsme chtěly sedět a zároveň neztratit místa, tak jsme seděly na zemi, kde o nás lidi v té tmě trošku zakopávali. :D Po nějaké době proud naskočil. Rozsvícení doprovázely ovace všech přítomných. Na podiu se konečně objevila celá skupina a začlo se ladit. Jen co se kytaristé dotkli strun, všude zas byla tma a celý sál byl už mrtvý smíchy. Takže jsme pokračovali v plánu Bé. Kytarista zahrál několik akordů a Kay plus všichni zde prítomní zazpívali dvě nebo tři písničky od Sunshine. Ještě štěstí, že mají, tak věrné a spolehlivé fanoušky. Po jejich písničkách společně s akustickou kytarou, bicíma a profesionálním Kayovým zpěvem jsme ještě zpívali Dajánu a nakonec Narodil se Kristus pán. :D kdo tam nebyl, asi úplně nepochopí, proč jsme v tom momentu všichni byli v naprosté euforii.
Po chvilce se proud opět vrátil a umožnil tentokrát opravdový začátek koncertu. Skupina, která hraje tak dlouho a před tolika lidma a navíc tak progresivní hudbu si publikum opravdu umí získat. To znamená, že atmosféra byla už od prvních akustických tonů až po skončení celého koncertu, tak krásná, jako ještě nikde, kde jsem byla. V malém počtu u tak známé kapely to bylo takové přátelské a "komorní". Atmosféra, jež zde vldádla je nepopsatelná. Na začátku nám Kay nabídl cukroví. Nevěřili by jste, ale během koncertu tam dokonce padal (instantní) sníh a prskaly prskavky. Kluci ze skupiny měli na hlavách "Santa-hats". Kay potvrdil vývoj evoluce, protože lezení a věšení se na konstrukci se světly mu nedělalo žadný problém. Mikrofom cpal k ústům snad každému, na koho dosáhl a všichni si to užívali, jak jen mohli. Dokonce i pogo se tam chvilkama objevovalo. A každý, kdo dorazil se snažel podílet se na tvorbě té úžasné show. Byly ztížené podmínky a když Kay doslova vpadl mezi publikum věříc v podporu jeho fanynek, klouzavost sněhu udělala trošku problém a jeho důvěru jsem zklamala ve chvíli, kdy jsem ležela na zemi. Udržet někoho, kdo je sice hodně hubený, ale zároveň minimálně dvoumetrový (když poskakoval na podium, tak jsem ho se strachem pozorovala, protože kdyby vyskočil malinko víc, tak si rozrazí hlavu o strop :D) nebylo nic jednoduchého. Ti milí lidé kolem mě tam posbírali a já zas stála Kayovi tváří v tvář, hledíc do jeho charisma vyzařujícího obličeje. Vtipné je, že při tom "vpádu" se chytl za ramena zrovna nás dvou. Byly jsme tam skoro nejmenší. :D A jako kuluristky moc nevypadáme. :D Po koncertě následovala afterparty - DJing Pavla a Kaye, kteří si to za mixážním pultem společně s námi pod podiem pořádně dávali
a rozjížděli, jako kdyby Kayovi bylo dvacet. :D (pozn.: Karel Buriánek as. Kay je přes 40 let starý a podle mě opravdu inteligentní, upřímný a progresivně davající to najevo, charismem přetékající zpěvák SunZ, ale energie má na svůj věk opravdu dost. :D ) byl taky vynikající a lepší, než jakákoliv jiná diskotéka. V jednu jsme museli mé oblíbené Chapeau opustit, ale ještě po třetí ráno jsme si nadšeně pořád dokola vyprávěly, jak super to bylo. Sunshine tímhle koncertem z trůnu sesadili Aiden nebo Scissorhands nebo, kdo předtím nejvíce vedl, opravdu to byl nejlepší koncert, který jsem za svou návštěvní kariéru koncertů zažila. Je těžké tohle všechno pochopit, když jste to nezažili, ale přála bych vám, aby jste taky mohli. :)
Kdybych tam nebyla a věděla, jak skvělé to bylo, tak jdu spáchat velvet suicide. Protože teď (time after time) už všichni určitě víte, Who is number one.:) A odteď days will never be the same. :) A dál budu jen Dreamer, který bude snít o dalším takovém koncertu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Longbow Longbow | Web | 22. prosince 2008 v 23:56 | Reagovat

Whow, tak tohle je alespoň článek! Fakt jako recenze z konkurence schopného časopisu. :P Krása...

Koncert Ti závidím, protože to musela být opravdu zábava. :)

2 b b | 22. prosince 2008 v 23:57 | Reagovat

Tvoje komenty mě vždycky tak potěší! Opravdu tam byla zábava..:)

3 Pavla.Linsdy Pavla.Linsdy | Web | 23. prosince 2008 v 10:49 | Reagovat

No ne všichni se snažili udělat super atmosfésu...

A nejlepší je ten konec :)

4 b b | 23. prosince 2008 v 13:24 | Reagovat

Dobře, pár škůdců, kteří tam byli "omylem" se tam taky našlo.. Vlastně vím o jednom! :) A je škoda, že ten konec chápeš jen ty.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama