Mandrage - FMB

9. dubna 2009 v 14:17 | ............................................................................................................................................................................................................................................................... |  >>Concerts<<
Po dlouhé době zas přichází jedna "recenze" o akci, kterou jsem navštívila. V poslední době jsem moc nikam nechodila. MInulé úterý jsem teda byla na Sunflower Caravan na Febio festu, ale to ani moc nestojí za zmínku. Moc jsem neviděla, protože jsem se snažila uvolnit místo lidem, které jsem tam skoro násilím dotáhla, ale z toho, co jsem viděla si nemyslím, že předvedli něco jiného, než když jsem na nich byla naposled. Tušila jsem to. Spíš jsem tam šla, kvůli té zábavě, která byla a kvůli lidem, které jsem potkala a kvůli kterým stojí za to jet na hodinu až na Smíchov :)

Článek o Mandrage ----> KLIK Na celý článek :)

Ve Futuru jsem byla před necelým rokem, taky na Mandrage, ale s tím rozdílem, že tehdy tam hráli před nimi Scissorhands ještě jako téměř neznámý projekt české klubové indie scény. Zamilovala jsem si je právě tam. Takže celý včerejšek jsem na ně nostalgicky vzpomínala.
První hráli Evelynne. Post-hardcore až sreamo, které se k dalším vystupujícím nehodilo ani stylem hudby a ani vizualitou, což se také projevilo na počtu lidí, kteří jimi byli aspoň trošku zaujatí. Koukalo na ně asi osm lidí a to z minimálně čtyř metrů od podia. Myslím, že jsou dobří, ale obdiv jim můžou projevit maximálně fanoušci trošku "undergroundovějšího" stylu hudby.
Dalšími vystupujícími byli jacísi Jungarda. Kdybych měla jedním gestem ukázat, jak se mi líbili, tak naznačím, že si strkám prst do krku a následně zvracím. Dvě kytary, basa a bicí celkem jednoznačně přehlušili zpěv, takže i když češtině bychom všichni rozuměli, tak jsme nedostali šanci. Zpěvák byl spíš, tak trochu herec. Jeho výkony byly prostě hrané. Ale nebyl zas tak dobrý aby ukazoval jakékoliv emoce. Zpěvák musí mít buď úžasný hlas nebo charisma. Chybělo mu obojí. A pětičlená seskupení se hodí pro velká podia. V klubech je to tak trochu na obtíž, přičemž o sebe všichni trapně zakopávali, zamotávali do sebe kabely a různě nemotorně bourali při každém sebemenším projevu aktivity. Na druhou stranu u mě získali malé bezvýznamné plus za to, že se jim povedlo trošku rozhýbat to dosud umřelé publikum.
Nakonec hlavní "stars". Po zdánlivě nekonečném ladění začli hrát. Zvuk měli znatelně kvalitnější a všechno ostatní taky. Kotel se už dost ohřál. Samotní Mandrage nebyli o tolik jiní, než před tím rokem, co jsem je viděla, ale aspoň se to oproti loňsku obešlo bez "Víťa" křičících fanynek háze jejich spodní prádlo na podium. Podle plzeňsky punkových akordů lidé skákali a tleskali ve víru koncertové euforie, která totalitně vládla celým jejcih vystoupením. Při záhlednutí marných pokusů o pogo, jsem se rozběhla k místě činu a provokovala tak dlouho, dokud se nikdo nepřidal a nepogoval se mnou. Povedlo se a já domů odcházela s dobrým pocitem, ze správně využitých peněz a času. :)
Tak zas jindy (jinak začínají se dít první open-airy, takže teď takových reportů bude asi víc. Jo a taky se už střemhlavě blíží splnění mého snu - Escape the fate. :) Jsem z toho nervozní. :D) ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Long Long | Web | 10. dubna 2009 v 18:44 | Reagovat

Mandrage nějak nemusím. Nevím proč, ale nelíbí se mi ten jejich styl.
By the way -> http://benatskanoc.cz/ <- doufám, že se tam potkáme. ;-)

2 b b | 12. dubna 2009 v 20:32 | Reagovat

No taky nejsem jejich největší fanoušek, ale miluju písničku sluníčko (což je zvláštní, protože je myšleno to sedmitečné :D).
Nevím, jestli se potkáme. Rodiče nejsou zrovna pro, aby jejich ještě ne ani pátnactiletá dcera jezdila na festivaly daleko od Prahy. :((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama