Narozeniny internetového portálu Ipunk.com

2. května 2009 v 22:33 | ................................................................. |  >>Concerts<<
www.myspace.com/blackreporter

--------------------------------------------------------->>>

Místo činu: Matrix - Žižkov.
Znáte tu čtvrť? Člověk se rozhlíží a přes četné zdejší romské obyvatele skoro nevidí na opráskané zdi starých činžovních domů, hustě namačkaných na sobě, nesnáším to místo, ale budiž. Oproti dvacet let starým sídlištím má nějakou historii a památně se nad ním tyčí největší jezdecká socha ve střední Evropě s panem Žižkou v kameném sedle. Všechno má svá pozitiva, ale nikdy si nepřejte hledat tam jedno určité místo, pokud si nechcete po téhle části Prahy 3 udělat poznávací procházku. Prošly jsme ho celý. Od Vinohrad až skoro k Vltavě a pak téměř ke Karlínu, s tím, že jsem hledaly jednu ulici a v ní jeden zapadlý klub. Po pár desítkách minut se to podařilo a my šťastně zamířily ke vchodu, který nás vzápětí hned odradil a my pak další desítky minut strávily hádáním se, kdo do toho nevzhledného doupěte vejde první. Prohrála jsem, tudíž jsem musela zatnout zuby a tmavým schodištěm, lemovaným černými zdmi s fosforeckujícími nápisy sejít několik metrů pod zem. Dole se mělo slavit. Narozeniny internetového portálu ipunk.cz, z předešlého rozšířeného blink182.cz jsou velká událost, což znamenalo výběr těch lepčejších z tuzemské underground scény. Mělo jich tam být více a mělo to být v Rock café, ale Praha 1 trošku promíchala karty, když se pár dní před touhle akcí rozhodla legendární Rock café zrušit, čímž způsobila problémy s přesunováním naplánovaných koncertů..
První účinkující byli Five mudhoney dreams, řekla bych dost začínající kapela s pár songama v podobě jakéhosi punk-rocku. V poměrně velkém prostoru Matrixu se do rytmu pohupovalo pár lidí a po skončení každé písničky se formálně tleskalo. Hudba byla poslouchatelná, takže to nakonec byla pěkná podívaná.
Další byli hardcorovější Black reporter. Snad oni byli největší důvod naší přítomnosti tam a pobavili. Pražská screamová parta drze napadala publikum a snažila se dodat energii a spustit v kotli větší akci. Zdolali jen jednoho diváka.. :D Zpěvák//screamer stál na podiu asi jen půl minuty na začátku, zbytek koncertu trávil dole pod stagí, kde pochodoval ze strany na stranu a jak už jsem řekla - napadal publikum. :D Musela jsem se smát.
Pak jsme stihly ještě kousíček We on the moon. Ale o nich nic nenapíšu, ponevadž při jejich peředhře, jsme asi zrovna mířily na záchod a potom ošklivou Žižkovskou ulicí na tramvaj a domů.
Až tak zajímavý koncert to nebyl, ale aspoň jsem vám polovinou článku mohla přiblížit vizualitu Žižkova a Matrixu. Nakonec bych vám chtěla doporučit, že pokud do těchto končin nemusíte - nežeňte se tam. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavla.Linsdy Pavla.Linsdy | Web | 3. května 2009 v 10:17 | Reagovat

Hustá fotka :) Jinak si, ale myslim, že kdyby to bylo v tom Rock Café, tak by tam bylo víc lidí....

2 b b | 3. května 2009 v 10:49 | Reagovat

Asi jo..:D Vždyť v tom Matrixu byli skoro jenom členové těch skupin. V Rock café by to bylo asi lepčejší, proto musíme bojovat za to, aby ho nezrušili!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama